شکیبا باشید...

بخش پرتو درمانی :

SONO1.jpg

این بخش  این بخش تشکیل شده از دو اتاق برای سونوگرافی های عمومی و تخصصی ، یک اتاق برای سنجش تراکم استخوان ، یک اتاق برای ماموگرافی ، یک اتاق مخصوص برای دستگاه رادیولوژی و در آینده ی نزدیک یک اتاق برای دستگاه CBCT (عکس برداری از فک و دندان) در این مرکز در نظر گرفته خواهد شد. ولی اجمالا به توضیح مختصری در مورد دستگاه های موجود در این بخش مرکز می پردازیم.

اتاق سونوگرافی ۱ :

در این اتاق دستگاه سونوگرافی LOGIQ F8  ساخت شرکت جنرال الکتریک (GE) تولید شده در فرانسه قرار دارد انواع سونوگرافی های عمومی توسط این دستگاه انجام میشود اما تخصصی اصلی این دستگاه در امور ارولوژی را داراست. این دستگاه یکی از دقیق ترین دستگاه های تخصصی سونوگرافی در نوع خود میباشد و در کوتاهترین زمان و کمترین ایجاد ناراحتی برای فرد بیمار ، با کیفیت ترین تصاویر مورد نیاز را برای تشخیص دقیق در اختیار پزشک قرار میدهد.

اتاق سونوگرافی ۲ :

در این اتاق ۳ دستگاه سونوگرافی موجود است.

LOGIQ E9  که بهترین سونوگرافی عمومی در نوع خود میباشد از مزایای  این دستگاه :

  • افزایش ۲۲٪ کنتراست تصویر
  • بهبود رزولوشن تصویر تا ۹۹٪
  • دریافت ۱۷۰٪ اطلاعات تصویری بیشتر نسبت دستگاه های مشابه در مدت زمان استفاده.

سونوگرافی Voluson E10 :

سونوگرافی های سری Voluson  شرکت جنرال الکتریک ، به منظور تخصصی برای امور سونوگرافی بانوان عرضه شده مدلE10  به گفته ی شرکت سازنده استانداردی جدید در صنعت سونوگرافی بانوان میباشد.

سونوگرافی ABUS:

سونوگرافی ABUS شرکت جنرال الکتریک تنها سونوگرافی دارانده ی مجوز FDA  آمریکا برای تشخیص سرطان سینه میباشد که به نوعی متفاوت میتوند وظایف یک دستگاه ماموگرافی را انجام دهد.

دستگاه سنجش تراکم استخوان Lunar Prodigy Advance :

سنجش تراکم استخوان  (Bone Mineral Densitometry) یا به اختصار BMD  روش متداول برای سنجش مقدار تراكم استخوان‌های بدن است. در این روش که مقدار وزن مواد معدنی استخوان رادر هر سانتی‌متر مربع اندازه می‌گیرند یک معیار نسبی از مواد معدنی استخوان را بدست می‌دهد ولی چگالی واقعی استخوان سنجیده نمی‌شود. کاربرد بالینی آن برای اندازه‌گیری غیر مستقیم از مقدار پوکی استخوان بیمار می‌باشد .

دستگاه سنجش استخوان Lunar Prodigy Advance شرکت GE  همانند دیگر محصولاتش یکی از بهترین نمونه های سنجش تراکم استخوان در دنیا می باشد.

  • این دستگاه قابلیت تحمل وزن تا ۱۶۰ کلیوگرم را دارا می باشد.

دستگاه رادیولوژی Optima XR646 HD :

این دستگاه نیز همانند دیگر دستگاه های این بخش یکی از محصولات شرکت جنرال الکتریک می باشد. این دستگاه یکی از دقیق ترین دستگاه های رادیولوژی موجود در ایران که با کمترین میزان اشعه ی ایکس تصاویر مفید و مورد نیاز را استخراج میکند. این دستگاه با طیف متنوعی از وضعیت های عکس برداری برای راحتی هر چه بیشتر مراجعه کنندگان در این مرکز ارائه ی خدمات می نماید.  این دستگاه دارای 2 بوکه ی پرتابل و قابل شارژ می باشد و این امکان را فراهم میکند که حتی مراجعه کنندگانی که قادر به حرکت نیستند و امکان جا به جایی آنها وجود ندارد نیز به راحتی از خدمات این دستگاه رادیولوژی بهرمند شوند.

دستگاه ماموگرافی Senographe Pristina :

جدید ترین و پیشرفته ترین دستگاه ماموگرافی شرکت جنرال الکتریک GE این قابلیت را دارد که با کمترین دوز ممکن فرآیند اکسپوز را انجام دهد و خطرات احتمالی  ماموگرافی به حداقل خودش برسد.

این دستگاه این قادر به ارائه ی تصاویر۲ و ۳ بعدی از بافت سینه ی بیمار می باشد.

این دستگاه اولین نمونه ی موجود در ایران میباشد.

همانطور که در تصوی نمایان است خط نقطه چین استاندارد اشعه ی ماموگرافی را نشان میدهد و خط آبی رنگ میزان اشعه ی تابش شده از این دستگاه را که کمترین مقدار در مقایسه با دستگاه های مشابه در سطح دنیا می باشد.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.
راه های ارتباطی


تلفن : 36510020-031

ایمیل : info@shohadaclinic.ir

آدرس : سپاهانشهر – بلوار شاهد – چهاراه قائم – ابتدای نظام
خبرنامه


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه درمانگاه شهدا عضو شوید


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به درمانگاه شهدا میباشد.