شکیبا باشید...

3.jpg.png

معرفی بخش چشم پزشکی

خدمات بخش چشم پزشکی کلینیک شهدا شامل:

1-بیومتری (تشخیصی سیستم اپتیکی چشم)

2-اتونومتری (فشار سنجی چشم)

3- پریمتری (آزمون میدان دید)

4-تعیین شماره چشم و شماره عینک

توجه شما را به معرفی دستگاه های فوق پیشرفته ی این بخش جلب میکنیم:

بیومتری (تشخیصی سیستم اپتیکی چشم):

بیومتری به فرایند تشخیصی سیستم اپتیکی چشم گفته می شود که در آن مواردی مانند محاسبه ی ضخامت قرنیه، اندازه گیری طول قدامی- خلفی چشم، ضخامت عدسی چشم و محاسبه قدرت لنزهای داخل چشمی جهت انجام عمل آب مروارید صورت می‌گیرد.

این روش به صورت غیر تماسی (Bio graph) در این کلینیک انجام میگیرد.

روش بایوگراف

به کمک دستگاه LENSTAR اطلاعات مربوط به اجزای مختلف سیستم اپتیکی چشم قابل اندازه گیری می باشد و در حال حاضر دقیق ترین دستگاه جهت محاسبه‌ی ضخامت قرنیه و عمق اتاق قدامی، ضخامت عدسی چشم و محاسبه قدرت لنزهای داخل چشمی جهت انجام عمل آب مروارید می‌باشد.

آزمون میدان بینایی:

این آزمون می‌تواند اختلال در بینایی مرکزی و محیطی که ممکن است در شرایط مختلف پزشکی مانند گلوکوم ، سکته مغزی ، تومور های مغزی  یا دیگر اختلال‌های عصبی ناشی از آن باشد را تشخیص دهد.

آزمون و تست میدان بینایی را می‌توان در معاینه بالینی با درخواست از بیمار برای زل زدن به یک نقطه و ثابت نگاه داشتن چشم، در حالی که شیئی مانند یک خودکار را در مکان‌های گوناگون میدان بینایی وی حرکت می‌دهیم انجام داد.

در این معاینه زاویه‌ای که شخص قادر به دیدن و درک شئ است را میدان بینایی وی محاسبه می‌کنیم. وقتی برای آزمون از دستگاه‌های کامپیوتری استفاده شود، تشخیص دقیق و قابل اعتماد خواهد بود. آزمون ماشینی توسط دستگاهی بنام پریمتر یا نیمکره‌ای که در آن نقطه‌های نور بر روی یک صفحه سفید برق می‌زنند، اندازه‌گیری می‌شود.

دستگاه میدان دید این مرکز مدل Octopus 900 برند Haag Streit   که یکی از بروزترین و مجهز ترین دستگاه‌های موجود در صنعت چشم پزشکی می باشد و در به دست آوردن بهترین نتایج ممکن به متخصصین یاری می رساند.

باتونومتری (آزمون فشار چشم):

آزمون تونومتری یا فشارسنجی چشم روشی است که متخصصان چشم پزشکی جهت تعیین فشار مایع داخل چشم به‌کار می‌برند. این آزمایش یکی از مهم‌ترین روش‌ها برای تشخیص بیماری آب‌سیاه است. اغلب تونومترها به‌گونه‌ای تنظیم شده‌اند که فشار داخل چشم را بر حسب میلی‌متر جیوه نشان دهند.

اسلیپ لامپ:

به کمک دستگاه اسليپ لامپ که یک میکروسکوپ دو چشمی است، چشم پزشک ساختان چشم را به وسیله بزرگنمایی معاینه می کند. به کمک این وسیله از لبه پلک تا انتهای زجاجیه را مى‌توان معاینه کرد. با بیشترین درجه بزرگ‌نمائى آن، مى‌توان رنگدانه‌ها و سلول‌هاى غیر طبیعى در زلالیه (گلبول‌هاى قرمز یا سفید) یا کدر شدن زلالیه به علت افزایش پروئین آن را مشاهده کرد.

زلالیه طبیعى به ‌علت شفافیت قابل مشاهده نیست. چشم پزشک از شما  می خواهد که چانه و پیشانی خود را در محل مناسب دستگاه قرار دهید و به این طریق قسمت های از  چشم یعنی پلک ها، قرنیه، ملتحمه، عنبیه و عدسی چشم را بررسی می کند. ممکن است چشم پزشک با کمک لنز خاصی با این دستگاه قسمت های  انتهای چشم نظیر عصب بینایی و شبکیه را معاینه کند. بیماریها و ناراحتی های چشمی متنوعی مثل آب مروارید، دژنراسیون ماکولا (لکه زرد شبکیه)، و گرفتاری شبکیه ناشی از دیابت با این روش قابل تشخیص است.

 

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.
راه های ارتباطی


تلفن : 36510020-031

ایمیل : info@shohadaclinic.ir

آدرس : سپاهانشهر – بلوار شاهد – چهاراه قائم – ابتدای نظام
خبرنامه


برای اطلاع از آخرین اخبار در خبرنامه درمانگاه شهدا عضو شوید


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به درمانگاه شهدا میباشد.